PROstejov Camp 2015Obóz tenisowy w czeskiej akademii w Prostejovie dobiegł końca. Ten niezapomniany czas spędziliśmy bardzo aktywnie, grając codziennie w tenisa oraz pracując nad swoją kondycją fizyczną. Każdy dzień podporządkowany był treningom, a o urozmaicony plan zajęć sportowych dbała kadra trenerska Akademii Tenisa Legii Warszawa. Codzienny program zawierał dwa treningi tenisowe oraz dwa ogólnorozwojowe. Wieczorami był czas na sparingi między obozowiczami oraz wspólną grę na ściance.

Codzienne treningi odbywały się w dwóch blokach. Pierwszy blok rozpoczynał się już o godzinie 9-tej. Podczas, gdy część zawodników trenowała na korcie, pozostali uczestnicy obozu ćwiczyli nad swoją kondycją fizyczną. O godzinie 11-ej była zmiana. Popołudniowy blok odbywał się według tego samego systemu. Poranne treningi tenisowe zazwyczaj były poświęcane doskonaleniu techniki uderzeń, natomiast na treningach popołudniowych trenerzy kładli akcent na regularność zagrań oraz rozegrania punktowe. Na treningach ogólnorozwojowych nie mogło zabraknąć niezwykle ważnej dla tenisistów: szybkości, skoczności, koordynacji, ćwiczeń stabilizacyjnych oraz stretchingu.

Jak przystało na prawdziwych tenisistów, wieczory spędzaliśmy również na sportowo. Czas po kolacji poświęcaliśmy na sparingi, oraz oglądaniu pojedynków uczestników obozu oraz kadry trenerskiej. Mecze trwały przeważnie do godziny 21.00, a po nich obowiązkowy apel, na którym trenerzy podsumowywali miniony dzień oraz przedstawiali ramowy plan na kolejne dni. O godzinie 22.00 wszyscy byliśmy już wykąpani w swoich pokojach, a o 22.30 kładliśmy się spać.

Mieliśmy również czas na relaks w aquaparku i zabawę w leśnych podchodach. Oczywiście, nie mogło także zabraknąć obozowej dyskoteki, na której wszyscy świetnie się bawili.

Na koniec każdego z turnusów odbył się również turniej. Wszyscy uczestnicy obozu stoczyli zacięte pojedynki, sprawdzając się w grze punktowej przeciwko kolegom i koleżankom. Podczas ostatniego apelu, wygrani poszczególnych grup dostali legijne nagrody oraz gromkie brawa od pozostałych uczestników.

Dziękujemy wszystkich uczestnikom PROstejov Camp 2015 za wspaniały obóz. Każdy z Was, bez względu na wiek i poziom zaawansowania, dał z siebie wszystko. Mimo upałów i zmęczenia trenowaliście do końca. Wasza postawa i zaangażowanie naprawdę nam zaimponowała. Jesteśmy przekonani, że PROstejov Camp 2015 przyczynił się do udoskonalenia Waszych umiejętności tenisowych. To był naprawdę niezapomniany wyjazd, a czas zleciał bardzo szybko. Będziemy miło wspominać wspólne treningi, piękną pogodę, a przede wszystkim wspaniałych ludzi.

 

Do zobaczenia za rok!