12 lipca - Początek drugiego turnusu. Autokar z obozowiczami wyruszył z Warszawy około godz. 7.00. Spokojnego przejazdu na miejsce dopilnowała trenerka Ola Rosolska. Po przyjeździe około godz. 15.30 nowa grupa poszła na obiad. Uczestnicy, którzy do akademii przyjechali na miesiąc poszli na trening według wcześniej ustalonego planu. Około godziny 17-tej „nowi” obozowicze powędrowali na dwa korty w hali, gdzie pod okiem trenerów pokazywali swoje najmocniejsze tenisowe atuty...

Po wspólnej naradzie coach’ów spotkaliśmy się na korcie z trybunami, żeby przedstawić kadrę obozu i omówić najważniejsze sprawy dotyczące pobytu w akademii. Ostatnią informacją było wyczytanie nazwisk przez trenerów prowadzących, którzy będą opiekować się grupami na korcie, jak i poza nim, przez najbliższe dwa tygodnie. Po zebraniu fani piłki nożnej mogli obejrzeć w hotelowej kawiarence mecz o 3 miejsce na Mundialu w Brazylii.

.

13 lipca - Po śniadaniu wszystkie grupy pod opieką swoich trenerów udały się na korty. Pogoda wymarzona do treningu, bezchmurne niebo i temperatura nie utrudniająca biegania po korcie. Na pierwszych treningach pojawiały się drobne korekty i zamiany między zawodnikami, w celu zoptymalizowania grup treningowych. Przed obiadem każdy z uczestników odbył dwie jednostki treningowe: dwugodzinny trening tenisowy, oraz godzinny na hali w celu poprawy swojej sprawności ogólnej. Po obiedzie pogoda nieco się pogorszyła, ale nie przeszkodziło nam to, wszystkie treningi odbyły się według planu. Wieczorem przed zebraniem uczestników z kadrą, na sześciu kortach rozegrano pierwsze mecze sparingowe drugiego turnusu. Rzetelnie przepracowany dzień skończyliśmy wspólnym oglądaniem finału mistrzostw świata w piłce nożnej.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014

.

14 lipca - To był dzień pełen wrażeń. Dziś nasz ośrodek odwiedziły najlepsze czeskie tenisistki: tegoroczna mistrzyni Wimbledonu Petra Kvitowa oraz półfinalistka Lucie Safarova. Zawodniczki odbyły na terenie hotelu konferencję prasową, na której nie obyło się oczywiście bez autografów. Większość grup w tym czasie wstrzymały treningi, aby zobaczyć gwiazdy światowego tenisa oraz dostać pamiątkowy podpis. Obie tenisistki były dziś niezwykle życzliwe i wszystkim obozowiczom, tym mniejszym oraz tym większym, rozdały swoje autografy. To było niesamowite przeżycie. Warto jeszcze dodać, że zarówno Petra Kvitowa, jak i Lucie Safarova są związane z prostejovskim klubem tenisowym i na co dzień tu trenują. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję zobaczyć jeszcze obie tenisistki, najlepiej w akcji na korcie.

Konferencja prasowa Petry Kvitowej i Lucie Safarovej

obóz tenisowy prostejov 2014

Po południu, pogoda troszkę pokrzyżowała nam plany. Opady deszczu spowodowały szybką zmianę rozkładu zajęć. Całe szczęście obiekt w Prostejovie posiada 2 korty kryte i dzięki temu każdy z nas zagrał w tenisa na hali oraz odbył trening rozciągający. Po kolacji uczestnicy obozu mogli skorzystać z zajęć na hotelowym basenie bądź zagrać sparing. Zgodnie z obozową tradycją wszyscy uczestnicy obozu wraz z kadrą trenerską, spotkali się o godzinie 21.00 na korcie centralnym na obowiązkowym apelu. Trenerzy poruszyli bardzo ważny temat właściwego zachowywania się na zajęciach oraz poza nimi i przede wszystkim zwrócili nam uwagę na przestrzeganie ciszy nocnej. Mimo, że to dopiero początek obozu, niektórzy uczestnicy zdążyli już naruszyć obowiązujący nas wszystkich regulamin. Dziś za złe zachowanie obozowiczów trenerzy zarządzili wcześniejszą ciszę nocną. O 21.30 wszyscy byliśmy już w swoich pokojach, szykując się do snu.

obóz tenisowy prostejov 2014

.

15 lipca - Za nami kolejny ekscytujący dzień. Na terenie naszego ośrodka przebywały czeskie gwiazdy tenisa - Lucie Safarova i Tomas Berdych. Naszym obozowiczom udało się zdobyć kolejne autografy od sławnych zawodników oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. W pierwszej turze treningów uczestnicy obozu trenowali równocześnie koło Lucie Safarovej. Trenerzy wykorzystali ten moment i zrobili nam krótką przerwę, abyśmy mogli przyjrzeć się pięknej technice uderzeń, pracy nóg i przede wszystkim zaangażowaniu podczas treningu. Wspaniała lekcja dla każdego młodego zawodnika. Mieliśmy duże szczęście, że tenisiści światowej sławy przebywali dziś wśród nas. O godzinie 15-ej rozpoczęliśmy drugi blok treningowy. Podobnie jak z rana, trenowaliśmy w dwóch turach. Tym razem w ramach treningu ogólnorozwojowego, głównie rozciągaliśmy się. Jak się okazuje tego rodzaju trening jest mało lubiany przez obozowiczów. Trenerzy jednak podkreślają rolę strechingu w naszym wymagającym programie treningowym. Wieczorem obozowicze mogli skorzystać z chłodzącej kąpieli w hotelowym basenie oraz rozegrać kolejne sparingi. O godz. 21.00 odbył się tradycyjnie apel, na którym podsumowaliśmy miniony dzień oraz zapoznaliśmy się z planem na następne dni.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

16 lipca - Pogoda w czeskim Prostejovie nie zawodzi. W przedpołudniowym bloku treningowym każdy z nas zagrał 2-godzinny trening na korcie oraz odbył trening ogólnorozwojowy w terenie. Z rana skupiliśmy się głównie na udoskonalaniu techniki uderzeń oraz wzmacnianiu kondycji. Naszym zajęciom przez cały dzień towarzyszą wysokie temperatury, więc trenerzy zwracają uwagę na noszenie czapek, picie dużej ilości wody oraz używania kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Po obiedzie każdy uczestnik zagrał godzinny sparing przeciwko innemu obozowiczowi. Pierwsze mecze wystartowały o godzinie 15-ej, te ostatnie skończyły się o 18-ej. Wszyscy walczyli o wygraną, nawet nasi najmłodsi zawodnicy. Po kolacji odbyła się ostatnia tura sparingów, a po nich apel. Jutro czeka nas ważny mecz. W ramach popołudniowego bloku treningowego kadra trenerska zmierzy się z zawodnikami w meczu piłki nożnej. Stawka tego pojedynku jest wysoka. Jaka, dowiecie się jutro…

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014

.

17 lipca - Dziś wszyscy żyli popołudniowym meczem piłki nożnej obozowiczów z kadrą trenerską. Od rana trwały przygotowania oraz wybieranie składu, który będzie reprezentował drużynę uczestników obozu. Zawodnicy ustalali taktykę i opracowywali plan, jak zrewanżować się za mecz, który miał miejsce podczas pierwszego turnusu obozu w Prostejovie (dla przypomnienia, mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla kadry). Stawka meczu była wysoka. Wygrana oznacza przedłużoną ciszę nocną, natomiast przegrana wiąże się z ciszą nocną już o 21-ej.

Przez cały dzień temperatura przekraczała 30 stopni, co nie ułatwiało treningów. Trenerzy motywowali nas do zwiększonego wysiłku, dbając równocześnie o przerwy. Mimo uciążliwych upałów, każdy z nas zagrał 2-godzinny trening na korcie oraz godzinną ogólnorozwojówkę. O 13.30 zjedliśmy obiad, a czas podczas sjesty wykorzystaliśmy na regenerację sił przed popołudniowymi rozgrywkami.

O godzinie 15.15 zrobiliśmy zbiórkę. Dziś każdy z obozowiczów mógł sam zdecydować, jak spędzi swój czas w popołudniowym bloku treningowym. Do wyboru był mecz piłki nożnej w hali dla młodszych obozowiczów, sparing na korcie, doping podczas meczu kadry z drużyną obozowiczów na pobliskim stadionie. Wszystkie formy aktywnego wypoczynku cieszyły się zainteresowaniem. Najwięcej emocji oczywiście wzbudził mecz obozowiczów i kadry. Trenerzy wykazali się niesamowicie wysoką formą, wygrywając z młodzieżą 6:0. Zgodnie z zawartą wcześniej umową, przegrani będą musieli dziś znaleźć się wcześniej w łóżkach.

Po kolacji ruszyły sparingi dla chętnych. Mimo zmęczenia, wieczorne mecze między obozowiczami wciąż cieszą się ogromną popularnością. Uczestnicy chętnie wyzywają się na pojedynki oraz z przyjemnością dopingują swoich kolegów i koleżanki. Apel odbył się dziś wcześniej niż zazwyczaj, ze względu na zmianę godziny ciszej nocnej. O godz. 20.30 spotkaliśmy się wszyscy na korcie centralnym.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014

.

18 lipca - Coraz ciężej znosimy wysokie temperatury, które utrzymują się od rano do wieczora. Do tego pojawia się zmęczenie wyczerpującym programem treningowym. Jednak dzięki determinacji oraz wsparciu trenerów i innych obozowiczów wszyscy uczestniczymy w zajęciach sportowych. Dziś w przedpołudniowym bloku trenowaliśmy dwie godziny na korcie. Jak co dzień, każdy z nas również odbył trening ogólnorozwojowy. Trenerzy cały czas pilnują, abyśmy nie wychodzili na treningi bez czapek, wody oraz kremów z filtrem. Po południu wszyscy zagraliśmy godzinne sparingi. Rywalizował każdy, nawet najmłodsi zawodnicy. Czas do kolacji mogliśmy wykorzystać na odpoczynek i regenerację. Część z nas dopingowała kolegów i koleżanki na sparingach, pozostali spędzili ten czas w pokojach, zbierając siły na kolejne dni obozu. Po kolacji nastąpił ciąg dalszy sparingów, które każdego dnia są ulubioną częścią wszystkich obozowiczów. O godzinie 21.00 tradycyjnie spotkaliśmy się na apelu, a o 22.00 wszyscy wykąpani byliśmy już w swoich pokojach.

obóz tenisowy prostejov 2014

.

19 lipca - Pogoda jest naprawdę uciążliwa, szczególnie dla zawodników, którzy większość czasu spędzają na świeżym powietrzu, ciężko trenując. Aż trudno w to uwierzyć, ale dziś w ciągu dnia termometry pokazywały 40 stopni. Ze względu na bardzo wysokie temperatury i trudne warunki do treningów w porannym bloku każdy z nas trenował tylko półtorej godziny na korcie tenisowym. Po obiedzie trenerzy pilnowali abyśmy odpoczywali w swoich pokojach i regenerowali się na dalsze treningi. Po południu podobnie zagraliśmy półtorej godziny oraz część z nas odbyła rozluźniający mięśnie streching. Pozostała część obozowiczów wzmacniała swoje mięśnie na treningu stabilizacyjnym. W czasie treningów trenerzy dbają abyśmy wypoczywali w miarę możliwości w zacienionych miejscach, albo po prostu… polewają nas wodą! Mamy przy tym mnóstwo frajdy. Po kolacji tradycyjnie, chętni zagrali sparingi, a tuż po nich spotkaliśmy się na apelu. Jak przewidują prognozy jutro ma być znowu upalny dzień. Z tego powodu w planach mamy wycieczkę do pobliskiego aquaparku. Na śniadaniu spotykamy się później niż zazwyczaj, więc będziemy mogli się wyspać. Zbiórka na basen jest o 10.15 i do naszego ośrodka wrócimy dopiero na obiad. Wreszcie będziemy mieć czas tylko dla siebie i będziemy mogli odpocząć oraz zrelaksować się.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

20 lipca - Dziś, po ciężko przepracowanym tygodniu, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Śniadanie zjedliśmy później niż zazwyczaj, więc mogliśmy troszkę dłużej pospać. O godzinie 10.15 byliśmy wszyscy gotowi, aby wyruszyć do pobliskiego aquaparku. Pogoda nas nie zawiodła i przez cały czas towarzyszyły nam wysokie temperatury i słońce. Nasze basenowe szaleństwa trwały aż do godziny 14. Wszyscy świetnie bawiliśmy się, kąpiąc się w basenie, zjeżdżając na zjeżdżalniach, grając w beach tenisa oraz wypoczywając na ręcznikach. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w sklepie i mogliśmy kupić sobie zdrowe przekąski oraz napoje. Tuż po powrocie czekał na nas pyszny obiad. Po całym dniu spędzonym na słońcu, czas do kolacji spędziliśmy wypoczywając, a chętni zagrali sparingi. Po posiłku można było skorzystać z kortów i zagrać trening albo sparing. Pozostali cieszyli się wolnym wieczorem. To był świetny dzień. A od jutra powrót do obozowej rzeczywistości i ciężkich treningów.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

21 lipca - Od rana towarzyszyła nam wysoka temperatura. Z powodu upałów trenerzy skrócili nam poranny trening. Dziś do naszego ośrodka przyjechał Thomas Berdych. Cieszymy się, że znowu możemy przebywać i trenować wśród najlepszych tenisistów. W czasie poobiedniej sjesty nad Prostejovem zaczęły gromadzić się ciemne chmury. Wszyscy zastanawialiśmy się, czy w końcu spadnie długo wyczekiwany deszcz. O 15-tej rozpoczęliśmy drugi blok treningowy. Ku zadowoleniu wszystkich około godziny 16-tej musieliśmy przerwać treningi na kortach i uciekać do hotelu. Spadł upragniony deszcz. Temperatura raptownie spadła i w końcu można było pooddychać świeżym i rześkim powietrzem. Swoje treningi dokończyliśmy na hali. Po kolacji do dyspozycji obozowiczów były 2 korty kryte, na których odbyły się sparingowe deble. O 21-ej apel, a o 22-iej byliśmy już wszyscy w pokojach.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

22 lipca - Za nami ostatni pełny dzień treningowy, ponieważ od jutra rusza obozowy turniej. Mimo pesymistycznych prognoz pogody, wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z planem. Dziś temperatura była niższa niż w poprzednich dniach, więc mieliśmy idealne warunki do treningów, bez uciążliwych upałów. Ćwiczyliśmy w dwóch blokach treningowych. O godzinie 9.30 część obozowiczów rozpoczęła treningi na korcie, pozostali w tym czasie pracowali nad kondycją fizyczną. Później oczywiście zmiana. O godzinie 12.30 zakończyliśmy poranny blok treningowy, a o 14-tej byliśmy już wszyscy po obiedzie, wypoczywając i regenerując się w swoich pokojach. O godzinie 15-ej rozpoczęliśmy drugi blok treningowy. Podobnie jak z rana, trenowaliśmy w dwóch turach. Tym razem w ramach treningu ogólnorozwojowego, głównie się rozciągaliśmy i wykonywaliśmy ćwiczenia stabilizacyjne. Każdy z nas zagrał dziś dwa treningi tenisowe oraz odbył dwa treningi ogólnorozwojowe. Dziś jeden z naszych uczestników obozu – Alan Bojarski obchodził swoje 11 urodziny. Z tej okazji na apelu zaśpiewaliśmy mu wszyscy „100 lat” i złożyliśmy serdeczne życzenia. Później zjedliśmy pyszny tort... Jutro czekają nas pierwsze turniejowe mecze, więc trzeba się wyspać.

.

23 lipca - Czas rozpocząć nasz obozowy turniej. O godzinie 9.00 wystartowały pierwsze mecze. Obozowicze zostali przydzieleni przez trenerów do sześciu grup, biorąc pod uwagę wiek i poziom zaawansowania uczestników. Każdy z zawodników ma do zagrania przed sobą kilka meczów. Najmłodsi rozgrywają między sobą skrócone sety do 4 (według programu Tenis 10). Starsi grają pełnego seta. Z każdej grupy najlepsi przechodzą do ćwierćfinałów, ale przewidziane są również dodatkowe mecze dla tych, którym nie udało wywalczyć wyjścia z grupy. Formuła turnieju została przemyślana tak, aby każdy uczestnik mógł rozegrać jak największą ilość pojedynków i zdobyć ważne meczowe doświadczenie w grze na punkty. W turniej zaangażowani są wszyscy, a rola obozowiczów nie ogranicza się tylko do rozegrania pojedynku. Do zadań przegranego należy "zasiatkowanie" obydwu stron kortu oraz pomoc w sędziowaniu kolejnych meczy. Ku zadowoleniu trenerów zawodnicy z przyjemnością pomagają sobie nawzajem, a w szczególności mają oko na mecze najmłodszych zawodników.
Dziś na prostejovskich kortach obozowicze mieli okazję rozgrywać swoje pojedynki w towarzystwie czeskiego tenisisty Tomasa Berdycha. Ci, którzy w tym czasie nie grali meczu, przyglądali się jego treningowi oraz czekali na autografy. Jedna z naszych obozowiczek dostała nawet po treningu jego koszulkę. Bardzo fajna pamiątka. Po południu pogoda troszkę pokrzyżowała nam plany - spadł deszcz. Część meczy zostało przeniesione na halę, pozostałe mecze zgodnie z planem zostały rozegrane po kolacji. Za nami pierwszy dzień turnieju. Jutro czekają nas kolejne pojedynki. Turniej potrwa do piątku.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

24 lipca - Za nami drugi dzień pełnego emocji obozowego turnieju. Tak jak w dniu wczorajszym, pierwsze mecze w porannym bloku wystartowały o 9-tej i trwały do godziny 13-tej. Druga tura meczów rozpoczęła się o godzinie 15-tej i skończyła się o 18-tej. Dziś po kolacji również odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkich obozowiczów dyskoteka. Trenerki przewidziały mnóstwo atrakcji, między innymi malowanie twarzy oraz przeróżne konkursy w rytm muzyki. W ten przedostatni wieczór obozu wszyscy znakomicie się bawili. Zdradzimy również tajemnicę, że położyliśmy się spać troszkę później niż zazwyczaj.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

25 lipca - Aż ciężko uwierzyć, że nasz obóz dobiega końca. Zgodnie z planem dokończyliśmy nasze ostatnie obozowe pojedynki. Dziś także wystartował otwarty turniej deblowy, do którego zawodnicy zapisywali się samodzielnie oraz sami dobierali partnerów. Mecze rozegraliśmy w czasie porannego oraz popołudniowego bloku treningowego. Między swoimi meczami mieliśmy czas na rozpoczęcie pakowania się i robienia porządków w pokojach. Po kolacji mieliśmy czas na wspólnie spędzony wieczór z innymi obozowiczami. O 21-ej ostatni raz spotkaliśmy się wszyscy na apelu. Trenerzy podsumowali obóz, poinformowali nas o planie na jutro oraz odbyło się wręczenie medali zwycięzcom poszczególnych grup turniejowych. Po krótkiej sesji fotograficznej udaliśmy się wszyscy do pokoi, aby domknąć spakowane już walizki oraz by szykować się do snu. Dzisiejszego wieczoru trenerzy będą wyczuleni na wszelkie hałasy, a cena za nie wywiązanie się z ciszy nocnej jest wysoka. W końcu to ostatnia noc tego obozu…

Poniżej przedstawiamy zwycięzców turnieju singlowego poszczególnych grup:
I miejsca: Patryk Cieśluk, Karolina Lankamer, Adam Linette, Ksawery Pociej
II miejsca: Weronika Woźny, Maciek Sobolewski, Sebastian Snopczyński, Mateusz Lipiński
III miejsca: Ania Kus, Antek Niedziela, Cieśluk Hoffam, Bartek Kowalski, Adam Czakański

W turnieju deblowym zwyciężyli: Weronika Woźny i Lena Wiśniewska oraz Konrad Branwhite i Adam Linette
Turniej pocieszenia wygrali: Adam Jedynak oraz Julia Futerhendler

obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

26 lipca - Dziś ostatni raz zjedliśmy wspólne śniadanie. Wyruszamy z Prostejova o godzinie 10.00. Przyjazd na Torwar planowany jest między godziną 15.00 a 16.30.

Kontakt z trenerem opiekującym się grupą w autokarze:
Daniel Półkoszek, tel.  kom.  604-437-733   lub   501-302-274

.

 

Adres pobytu:
HOTEL TENNIS CLUB
Za Kosteleckou 49, 796 01, Prostějov
Česká Republika
tel. recepce: +420 582 402 511
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.tennis-club.cz
www.hoteltennisclub.cz