28 czerwca - Czas rozpocząć nasz letni obóz tenisowy w czeskim Prostejovie. Zgodnie z założonym planem wyruszyliśmy z Warszawy o godzinie 7.00. Jak na pierwszy dzień wakacji na trasie nie było dużego ruchu i planowo dotarliśmy na miejsce. Podróż minęła spokojnie i bardzo komfortowo, a czas w autokarze wykorzystaliśmy do nawiązywania nowych znajomości...

obóz tenisowy prostejov 2014

Na miejsce dojechaliśmy około godziny 15.30. Zjedliśmy obiad i mieliśmy chwilę, aby rozejrzeć się po ośrodku i rozgościć w pokojach. Później odbył się zapoznawczy trening, na którym trenerzy ocenili nasz poziom umiejętności tenisowych oraz przydzieli nas do grup treningowych. Wszystko poszło bardzo sprawnie. Ostatecznie zostaliśmy podzieleni na 12 grup treningowych. Po kolacji zgodnie z naszą prostejovską tradycją spotkaliśmy się na korcie centralnym na apelu. Omówiliśmy regulamin obozu oraz zapoznaliśmy się z całą kadrą trenerską i planem treningowym na następny dzień.

obóz tenisowy prostejov 2014

.

29 czerwca - Po śniadaniu wystartowaliśmy z pierwszą turą treningów. Część obozowiczów udała się na korty, pozostali ruszyli w teren, aby ćwiczyć nad kondycją fizyczną. Każda grupa odbyła 2-godzinny trening na korcie oraz godzinny trening ogólnorozwojowy. O 13-tej zakończyliśmy poranny blok treningowy. Po obiedzie - wypoczynek w swoich pokojach. O 15-tej rozpoczął się drugi blok treningowy. Pogoda troszkę pokrzyżowała nam plany i niestety nie wszystkie grupy zdążyły odbyć swój trening na korcie. Tym razem w ramach treningu ogólnorozwojowego wzmacnialiśmy nasze mięśnie, wykonując ćwiczenia stabilizujące oraz rozciągające. Ponieważ w planach mamy intensywne treningi, a prognozy pogody przewidują wysokie temperatury, trenerzy wybrali się wieczorem do sklepu, by zaopatrzyć wszystkich obozowiczów w niezbędną wodę.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

30 czerwca - Dziś przywitała nas deszczowa aura, która uniemożliwiła grę na świeżym powietrzu. Na szczęście obiekt w Prostejovie posiada 4 korty kryte i dzięki temu treningi odbyły się normalnie. Mimo deszczu trenerzy tak rozplanowali nam czas, aby każdy uczestnik obozu mógł odbyć dwa treningi tenisowe oraz dwa ogólnorozwojowe. Po kolacji ruszyły także pierwsze obozowe sparingi. Niektóre z nich miały za zadanie rozstrzygnąć dylemat związany ze zmianami w grupach treningowych i ewentualnego przejścia do bardziej zaawansowanych zawodników. Tego wieczoru zagrali ze sobą: Kuba Cieślik i Natalia Pluta, Filip Niczewski i Sebastian Snopczyński, Wiktor Orzołek przeciwko Natalii Preuss oraz Aleksander Marew z Adamem Słomką. Nie mogło również zabraknąć obowiązkowego apelu, na którym został poruszony temat właściwego zachowywania się i przestrzegania ciszy nocnej. Niektórzy obozowicze zdążyli już naruszyć obowiązujący nas wszystkich regulamin. Za takie przewinienia, trenerzy przydzielają dodatkowe ćwiczenia.

obóz tenisowy prostejov 2014

.

1 lipca - Za nami kolejny dzień obozu. Dziś mieliśmy idealne warunki do treningów. Cały dzień dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda bez uciążliwych upałów. Podobnie, jak w dniach poprzednich, każdy z nas odbył dwa treningi tenisowe oraz dwa ogólnorozwojowe. Poza tenisem trenerzy zwracają uwagę na budowanie naszej kondycji fizycznej, biegając z nami po pobliskich lasach. Podziwiamy przy okazji piękne widoki. Nie zapominają również, aby na koniec dnia rozciągać nasze zmęczone mięśnie, przeprowadzając z nami streching. Jak się okazuje, tego rodzaju ćwiczenia są najmniej lubiane przez obozowiczów. Mimo, że trenujemy już 4 dni, wciąż mamy dużo energii i ochoty na treningi, co bardzo cieszy całą kadrę trenerską. Największą popularnością cieszą się wieczorne sparingi. Dziś zmierzyli się ze sobą: Wiktor Pedrycz z Jędrzejem Mockiem, Bartek Gorczycki oraz Hubert Kacprzak, i Łukasz Pyka z Jacquelin Soloveychik. Na koniec dnia, o godzinie 21.00 spotkaliśmy się wszyscy na apelu. Szybko omówiliśmy sprawy organizacyjne, więc mieliśmy jeszcze trochę czasu przed ciszą nocną, aby spędzić wieczór z kolegami i koleżankami.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

2 lipca - Z dnia na dzień jest coraz cieplej, a od jutra mają pojawić się upały. Trenerzy przypominają nam o smarowaniu się kremem z filtrem i noszeniu czapek, bo promienie słoneczne niepozornie ostro grzeją zza chmur. W ramach pierwszego treningu ogólnorozwojowego wybraliśmy się do pobliskiego sklepu, aby uzupełnić zapasy napojów i przekąsek. Później szkoliliśmy technikę, a po obiedzie rozgrywaliśmy zacięte pojedynki na punkty. Część uczestników ćwiczyła kondycję na jutrzejszy mecz piłkarski, w którym kadra trenerska zmierzy się z obozowiczami. Pozostali wzmacniali swoje mięśnie na treningu stabilizacyjnym. Ku zadowoleniu wszystkich na kolację zjedliśmy pizze. Oczywiście była także możliwość zjedzenia lżejszej i zdrowszej kolacji w postaci kanapek, czy płatków. Na wieczornych sparingach tym razem zmierzyli się: Piotr Miller z Mateuszem Lipińskim, Ala Sierzputowska z Adamem Czakańskim oraz Wiktoria Zezula z Weroniką Banach.

.

3 lipca - Poranek przywitał nas pięknym słońcem. Do ośrodka w Prostejovie powoli zjeżdżają czeskie gwiazdy tenisa. Nie jest łatwo rozpoznać wszystkich od razu, więc jedna z naszych koleżanek podeszła dzisiaj do Thomasa Berdycha i zadała pytanie: „Is that you?” – na co usłyszała odpowiedź: „Yeah, it’s me…”. Mamy nadzieję, że rozwiało to jej wątpliwości. Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia był mecz piłkarski, w którym kadra trenerska zagrała przeciwko obozowiczom. Stawka była wysoka – wygrana reprezentacji obozowiczów gwarantowała jeżdżenie windą do końca obozu, natomiast przegrana oznaczała wcześniejszą ciszę nocą o 21-ej. Mecz rozegraliśmy na boisku piłkarskim obok naszego ośrodka. Zarówno drużyna trenerów oraz obozowiczów, mimo piekącego słońca, dawali z siebie wszystko. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla trenerów. Liczymy na szybki rewanż. Pozostali zawodnicy mieli chwilę wytchnienia i dopingowali kolegów. Część została w ośrodku i rozegrała w tym czasie mecze sparingowe: Zuzia Krygier z Filipem Niczewskim, Łukasz Pyka z Bartkiem Błockim oraz Karolina Lankamer z Jacquelin Soloveychik.

obóz tenisowy prostejov 2014

.

4 lipca - Kolejny dzień obozu już za nami. Pogoda cały czas dopisuje, aczkolwiek zawodnicy narzekają na wysokie temperatury oraz słońce, które towarzyszą im podczas treningów. Wśród obozowiczów widać już zmęczenie 6-tym dniem treningowym, ale to wcale nie oznacza, że trenerzy nam odpuszczają. Wszystkie treningi odbywają się zgodnie z programem obozu. Dziś trenowaliśmy w dwóch blokach treningowych. O 9-tej wystartowaliśmy z pierwszą turą treningów. Podczas gdy część obozowiczów ćwiczyła nad kondycją fizyczną, pozostali trenowali na korcie. O 13-tej zakończyliśmy poranny blok treningowy. Po obiedzie - wypoczynek w swoich pokojach. O godzinie 15-ej rozpoczęliśmy drugi blok treningowy. Wieczorem sparingi zagrali: Maciek Niczewski z Hubertem Kacprzak, Tomek Kubicki z Wojtkiem Haponiuk oraz Kacper Cechesz z Adamem Kierstan. Jak przewidują prognozy, jutro ma być piękna pogoda. Obiad zjemy wcześniej niż zwykle, ponieważ później w planach mamy wycieczkę do aquaparku. Wreszcie będziemy mieć czas tylko dla siebie. Będziemy mogli odpocząć i zrelaksować się. Zapowiada się super dzień.

.

5 lipca - Po ciężko przepracowanym tygodniu przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Z rana każdy z nas zagrał 2-godzinny trening na korcie. Obiad zjedliśmy wcześniej niż zazwyczaj. O godzinie 13-tej byliśmy wszyscy gotowi, aby wyruszyć do pobliskiego aquaparku. Chodź pogoda dziś była nieprzewidywalna, to co jakiś czas zza chmur wychodziło ciepłe słoneczko. Wszyscy świetnie spędziliśmy czas kąpiąc się w basenie, zjeżdżając na zjeżdżalniach, grając w beach tenisa oraz wypoczywając na ręcznikach. Wracając do naszego ośrodka zatrzymaliśmy się w sklepie i mogliśmy kupić sobie zdrowe przekąski oraz napoje. Po powrocie do hotelu mieliśmy wolny czas do kolacji, który również wykorzystaliśmy na wypoczynek. Po posiłku chętni udali się na korty, aby zagrać sparingi. Pozostali cieszyli się wolnym wieczorem. Jutro mamy w planach oglądanie finału Wimbledonu.

obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

6 lipca - Za nami już połowa obozu. Dziś towarzyszyła nam tropikalna pogoda i wszyscy uczestnicy naszego obozu narzekali na wysokie temperatury podczas treningów. W bloku przedpołudniowym spędziliśmy dwie godziny na korcie. Ćwiczyliśmy również nad naszą kondycją fizyczną na treningu ogólnorozwojowym w terenie. Mimo, że wczoraj po południu odpoczywaliśmy, ciężko było nam wydobyć energię do treningów w takim upale. Całe szczęście czuwali nad nami trenerzy, motywując nas do wysiłku oraz przypominając o czapkach, kremach z filtrem i oczywiście o piciu dużej ilości wody. W bloku popołudniowym każdy z nas zagrał sparing przeciwko innemu uczestnikowi obozu. Pierwsze pojedynki ruszyły już o godzinie 15-tej. Ostatnie skończyły się o godzinie 19-tej. Ci którzy skończyli swój mecz, albo na niego czekali, mieli czas na obejrzenie finału Wimbledonu w hotelowej recepcji. Po kolacji swoje mecze zagrały najstarsze grupy, młodsi natomiast mieli okazje do schłodzenia się w hotelowym basenie. Na koniec dnia wszyscy spotkaliśmy się na apelu, aby podsumować miniony tydzień oraz omówić plan na kolejne dni obozu.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

7 lipca - Dzisiejszego dnia przywitała nas przepiękna pogoda. Wszystkie grupy dostały polecenie od trenerów, aby wziąć ze sobą czapki i sporo wody na kort. Temperatura przez cały dzień krążyła w okolicach 30 stopni Celsjusza. Tuż po śniadaniu jedna z naszych grup miała przyjemność poznać i potrenować z grupą utalentowanych zawodników z Japonii, prowadzonych przez bardzo doświadczonego trenera Toru Matsushime. Jak się później okazało praca, którą nasi zawodnicy włożyli w ten obóz nie poszła na marne i zagraliśmy bardzo wyrównane pojedynki z zawodnikami z Azji. Po południu z kolei popracowaliśmy nad naszą formą fizyczną na stadionie i zaraz po treningach udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

8 lipca - Dzisiaj po raz kolejny przywitały nas wysokie temperatury, co nie zmniejszyło naszego zapału do trenowania. Przed południem każda grupa szlifowała technikę, by w popołudniowym bloku treningowym pograć na punkty. Oczywiście przy takich obciążeniach treningowych nie można zapominać o regeneracji, dlatego po treningach tenisowych obozowicze wzięli udział w stretchingu. Pod koniec dnia chętni rozegrali sparingi, a pozostali kibicowali w oczekiwaniu na apel wieczorny. Największe emocje tego dnia przyniósł niewątpliwie półfinałowy mecz na MŚ, na oglądanie którego obozowicze dostali zgodę mimo trwającej ciszy nocnej.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

9 lipca - ...

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014

16 urodziny Victorii Zezuli

.

10 lipca - Dziś powitała nas przepiękna pogoda. Po wczorajszej dyskotece byliśmy trochę zmęczeni, więc tego dnia trenerzy zorganizowali nam przyjemny dzień treningowy. Mieliśmy gry zespołowe w terenie oraz sporo gry na punkty na korcie. W międzyczasie przypilnowaliśmy również rozciągania, aby dalej móc trenować na 100 procent.

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

11 lipca - ...

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

obóz tenisowy prostejov 2014obóz tenisowy prostejov 2014

.

12 lipca - Ostatni dzień I turnusu obozu tenisowego.
O godzinie 16.00 autokar z uczestnikami wyjechał z Prostejova w kierunku Warszawy.
Kontakt z trenerem opiekującym się grupą w autokarze: Bogdan Dzudzewicz tel. 601 993 776

.

obóz tenisowy prostejov 2014