beach tennis BakallandNa przełomie kwietnia i maja w Stuttgarcie i Monachium odbyły się dwa ważne turnieje międzynarodowe z cyklu ITF Beach Tennis o łącznej puli nagród 4500 euro. Dzięki pomocy finansowej firmy Bakalland w turniejach tych wystartowała beach-tenisowa para mistrzów Polski z 2011 roku - Mariusz Kozica i Daniel Półkoszek. Polscy tenisiści mają również w planach występy w mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną pod koniec lipca na plażach Borgo Maggiore w San Marino.

 

W turnieju Porsche Open w Stuttgarcie nasi zawodnicy wylosowali bardzo mocną grupę. Na początku musieli uznać wyższość belgijskiej pary Jos Geeninck i Robin D'Hoe, przegrywając 6:2. Kolejny mecz z parą Alessandro Carbonari i Alessandro Tacaliti również przegrali 6:2. Ostatni mecz o honor Polacy zagrali z parą bułgarsko – belgijską, Viden Natzev i Johan Janssens i wygrali tę potyczkę 6:3.

 

Turniej BMW Open w Monachium odbywał się w otoczeniu tenisowych sław, takich jak Jo-Wilfired Tsonga, Marcos Baghdatis, Nicolay Davydenko czy Feliciano Lopez. W Monachium mistrzom Polski poszło o wiele lepiej. W pierwszym meczu zrewanżowali się za porażkę ze Stuttgartu, pokonując włoskich tenisistów Alessandro Carbonari i Alessandro Tacaliti 6:4 7:5. W meczu decydującym o awansie do turnieju głównego czekali Giacomo Picinini i Mattia Pezzano. W pierwszym secie zwyciężyli Włosi 6:4, natomiast dalsza część meczu należała już do Polaków. Mariusz z Danielem wygrali drugiego seta 6:0 i 10:2 w super tiebreaku.

 

Losowanie nie sprzyjało naszej eksportowej parze. W turnieju głównym od razu musieli wspiąć się na wyżyny, ponieważ grali przeciwko turniejowej jedynce i późniejszym zwycięzcom całego turnieju, Włochom Paolo Tronci (mistrz świata i 12-ta rakieta światowego rankingu) i Luca Cramarossa (brązowy medalista mistrzostw świata i 16-ty zawodnik na świecie). Polacy przegrali 6:4 6:3, stawiając duży opór tak utytułowanej parze. Po meczu Paolo i Luca powiedzieli naszym zawodnikom, że zagrali bardzo dobrze i ich ranking (Daniel Półkoszek 218 miejsce, Mariusz Kozica 570 miejsce) nie jest w żaden sposób adekwatny do poziomu ich umiejętności i jest to tylko kwestia czasu jak pojawią się w czołówce światowej.

 

Dziękujemy firmie Bakalland za wsparcie finansowe. Mariusz Kozica i Daniel Półkoszek pod koniec lipca będą występować w mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w San Marino. Życzymy powodzenia naszym beach-tenisistom!

 

Daniel Półkoszek i Mariusz Kozica

Na zdjęciu od lewej: Daniel Półkoszek i Mariusz Kozica

 

Daniel Półkoszek i Mariusz Kozica

 

Daniel Półkoszek i Mariusz Kozica

 

Daniel Półkoszek i Mariusz Kozica

 

 

.